Gábor Éva Mária szobrászművész

Gábor Éva Mária szobrászművészről két cikket is olvashatunk a diákújságban (a 8. és 10. számban) Szabó Krisztina  ill., Gajdos Ágnes - Pfeiffer Enikő fogalmazásaiban.
"... sok kapcsolat fűzi városunkhoz.  Mohácson nőtt fel, gimnáziumunk falai közt végezte a középiskolát. Április elején killítás nyilt a mozi emeleti termében..."(1984)
"Osztályfőnöke Vörös Marika néni volt. Az osztályba -  teljesen véletlenül - sok művészetet kedvelő tanulój árt. Az ifjúsági házban klubot alakítottak. Volt, aki verset írt, volt aki énekelt, volt, aki fotózott, volt, akit a szobrászat érdekelt. Közéjük tartozott Gábor Éva is. A klubtagok kiállításokat, műsoros "esteket" szerveztek. A "költők" saját szerzeményeiket adták elő, a szobrokat kiállították. Aki eljött a megnyitóra, zsíros kenyeret és teát kapott. Éva nénit első nekirugaszkodásra nem vették fel a főiskolára, ezért 2-3 évig restaurátoroknál dolgozott. A következő felvételije már sikeres volt. Elvégezte a főiskolát. Most Budapesten él és dolgozik. Van egy kis műhelye, itt alkot. A megformálás előtt soha nem készít vázlatot, mindig térben dolgozik. Ez gyermekkori adottsága."
 Éva néni Derkovits ösztöndíjas. Az ösztöndíjat az nyerheti el. aki kiemelkedőt alkot a képzőművészetben. Akinek ez sikerül, az 3 éven keresztül havonta 500 forintot kap. Minden évben be kell bizonyítania, hogy érdemes rá. Az ösztöndíjat nagyon nehéz kiérdemelni, mert sokan pályázzák.  Éva néni eleinte fával és kővel dolgozott, most főként bronzból önt. A mellszobor egy talapzaton fog áll, amelyet egy ülőke vesz körül. Ezzel Éva néninek az a célja, hogy a diákok közelebb kerüljenek Kiisfaludy alakjához. (Nemcsak térben; szelleméhez is közelebb!)..."

Vissza  a Névadónkhoz

Vissza a főoldalra